سرصفحه


1395 / 5 / 7 :تاریخ انتشار

حدود 40% از بازی‌های رایانه‌ای دنیا خطوط قرمز را در نوردیده‌اند...


مدیرعامل «شرکت رسانه‌گستر بِنیسی» با حضور در دانشکدۀ باقرالعلوم - علیه‌السّلام - در شهر پردیسان قم، بسترهای فکری بازی‌های رایانه‌ای در دنیا را بیان کرده و وظایف افراد مختلف نسبت به آن را تبیین نمود...

به گزارش روابط عمومی «شرکت رسانه‌گستر بِنیسی»، مدیرعامل «شرکت رسانه‌گستر بِنیسی» با حضور در دانشکده‌ی باقرالعلوم - علیه‌السّلام - در شهر پردیسان قم، در مراسمی که با حضور مسئولین حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج ناحیۀ امام حسن مجتبی - علیه السّلام -، مسئول محترم نمایندگی ولیّ فقیه در این حوزه، ‌ریاست محترم حوزۀ خدمات شهری شهرداری قم و روحانیّون معظّم برگزار گردید، در خصوص مباحث رسانه‌ای در دنیا به ایراد سخنرانی پرداخت.
ایشان با اشاره به سه عنصر رسانه‌ای پراستقبال در دنیا ـ یعنی: سینما، پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای ـ خاطر نشان کرد: در حدود 6-5 سال پیش یک برآوردی را در همایش آسیب‌شناسی بازی‌های رایانه‌ای انجام دادم که پس از حدود 4 سال، شرکت‌های اروپایی نیز این مطلب را بیان کردند و آن مطلب این است که طولی نمی‌کشد که عنصر فیلم حذف می‌شود و تنها دو عنصر پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای باقی می‌ماند و در میان این دو نیز، بازی‌های رایانه‌ای به علّت خاصیّت دوطرفه و تعاملی بودنشان (Interactive) بر پویانمایی مقدم می‌شود. و پیش‌بینی می‌شود که این فرآیند در ایران تا سال 2030 م. به وقوع بپیوندد؛ لذا بازی‌های رایانه‌ای تا آن زمان، رشد صعودی‌ و مضاعفی خواهند داشت.
داستانی بِنیسی در ادامه با اشاره به تولید سالانه 4000 بازی رایانه‌ای در دنیا و تقسیم‌ آن‌ها به سه گروه مختلف گفت: حدود 40% از این بازی‌ها از همان ابتدا خطوط قرمز دینی و فرهنگی ما را درنوردیده‌اند ـ که متأسّفانه در کشور ما به صورت بسیار ارزان پخش می‌شوند ـ و قریب به 60% از بازی‌ها نیز روی خطّ قرمز حرکت می‌کنند و تنها حدود 4% باقیمانده صرفا جنبۀ سرگرمی دارند.
وی گفت: از نگاه صاحب‌نظران و فعّالان این رشته، اساسا امکان تولید و وجود بازی‌ رایانه‌ای بدون وجود داستان و روایت‌ بازی وجود ندارد و‌ حتّی بازی‌هایی که صرفا برای سرگرمی تولید و منتشر می‌شوند نیز از این قاعده مستثنا نیستند.
تولیدکننده‌ی بازی‌های رایانه‌ای «عملیات انهدام 1 و 2»، در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقش تأثیرگذار همۀ فعّالین انقلاب و نظام اسلامی در این زمینه پرداخت و فعّال بودن، کار شبانه‌روزی، پرهیز از شعارزدگی و دست روی دست گذاشتن را انتظار واقعی حضرت حجّت - عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف - از همه‌ِی دلدادگان عرصۀ فرهنگ دانست.
این فعّال فرهنگی در بحث تولید و انتشار بازی‌های رایانه‌ای، افراد جامعه را به سه دستۀ کلّی تقسیم کرد و گفت: یک دسته از این افراد، صرفا اتاق فکر این جریان محسوب می‌شوند و با فکر و پرورش ایده‌ها، زمینۀ افکار پشت صحنه را فراهم می‌سازند. دسته‌ی دوم تولیدکنندگان هستند که وظیفه‌ی آن‌ها تولید بازی و امورات فنّی مرتبط با این موضوع مانند تولید بازی‌های قرآنی است و همانطور که از تعابیر مقام معظّم رهبری - حفظه‌ الله - در این زمینه استفاده می‌شود، باید در مقابل کار فرهنگی دشمن، کار فرهنگی کرد. در نهایت دستۀ سوّمی باقی‌ می‌ماند که باید مروّج این محصولات باشند و این محصولات را در جامعه به صورت خانه به خانه و فرد به فرد نشر دهند.
ایشان در بخش پایانی صحبت‌های خود، فرآیند بازی‌سازی ارزشی را یک نوع کار تبلیغی، امّا با شکل و شمایلی متفاوت و امروزی دانست و گفت: ما در کار تبلیغی به شدّت به افرادی نیاز داریم که در مقابل عملکرد دشمن، عملکرد نیروی‌های خودی را تقویت کنند و این را بدانیم که هر اندازه حضور و ورود فعّالین مباحث ارزشی در این زمینه قدرتمندتر و بیش‌تر باشد، مانع از عملی‌شدن نقشه‌های شوم دشمنان می‌شود.
شایان ذکر است که «شرکت رسانه‌گستر بنیسی»، رسمی‌ترین مجموعۀ تولید بازی‌های رایانه‌ای با محتوای ارزشی و اهتمام به مباحث شیعی و انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که فعّالیّت خود را از سال 89 آغاز نموده و تقریبا هر دو سال یک بازی رایانه‌ای جدید و فاخر عرضه می‌دارد. اخیرا این شرکت اقدام به تولید و انتشار بازی جدید خود با محتوای سبک زندگی اسلامی با نام «سفر جنجالی» نموده است که هم‌میهنان عزیز می‌توانند با مراجعه به وبگاه www.SafareJanjali.ir این بازی را دانلود کرده و یا به صورت پستی خریداری نمایند و از جوایز آن بهره‌مند گردند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به کانال بازیکده و یا صفحه‌ی روابط عمومی شرکت در تلگرام مراجعه فرمایید.

نظر و تعامل شما با خبر


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

تعداد بازدید از این مطلب: 1341 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

بنيسی
صفحۀ اصلی | ارتباط با مدیرعامل شركت | صفحۀ مرورگر خانگی | چاپ صفحه

logo-samandehi