سرصفحه


1395 / 2 / 31 :تاریخ انتشار

سخنرانی مدیرعامل در همایش حقوق بین‌الملل و بازی‌های رایانه‌ای


همایش بین‌المللی حقوق بین‌الملل و بازی‌های رایانه‌ای، با سخنرانی مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بِنیسی و تقدیر از نفرات برتر، در روزهای 28 و 29 اردیبهشت ماه جاری در سالن همایش‌های معاونت توانبخشی هلال‌احمر تهران برگزار شد...

به گزارش روابط عمومی شرکت رسانه‌گستر بِنیسی، همایش حقوق بین‌الملل و بازی‌های رایانه‌ای با سخنرانی مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بِنیسی، «حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب داستانی بِنیسی» و تقدیر ازفعالین برتر برگزار شد.
در این همایش که به همت بنیاد ملی باز‌ی‌های رایانه‌ای و انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد در روزهای 28 و ۲۹ اردیبهشت ماه جاری برگزار گردید، صاحب‌نظران، اساتید، پژوهشگران و فعالین این حوزه، مقالات خود را در محورهای «حقوق بین‌الملل و ماهیت صنعت بازی‌های رایانه‌ای» و «حقوق بین‌الملل و محتوای بازی‌های رایانه‌ای» به بحث و تبادل نظر گذاشتند.
یکی از محورهای این همایش دوروزه، سخنرانی «حجت‌الاسلام داستانی بِنیسی» با موضوع حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بود که ایشان با تبیین جایگاه بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یکی از رسانه‌های تاثیرگذار در دنیا، به اثرگذاری آن در بحث‌های تبلیغی حوزوی و دینی اشاره کرد و آن را یکی از مصادیق تبلیغ نوین دینی دانست.
داستانی بِنیسی در ادامه ضمن تعریف عناوینی همچون «حقوق»، «بشر» و «حقوق بشر»، اعتبار حقوق بشر به معنای امروزی را مورد نقد قرار داد و از کاربرد معنای صحیح حقوق بشر در بحث تولید، توزیع و تبلیغ بازی‌های رایانه‌ای پرده برداشت.
ایشان با اشاره به این سوال که آیا مباحث ضدحقوق بشری‌ای مانند اسیرگرفتن دشمنان در بازی‌های رایانه‌ای، پیگیرد حقوقی و کیفری دارند یا خیر، خاطر نشان کرد متاسفانه تاکنون در مورد سوالات اینچنینی در حقوق جدید، هیچ اشاره‌ای نشده است و برای پاسخ به آن‌ها می‌بایست به فقه امامیه رجوع شود که بحث‌های مفصلی نیز در مورد آن شده است.
در پایان این همایش، از زحمات جناب حجت‌الاسلام داستانی بِنیسی در قالب اهدای لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.

حبیب داستانی بِنیسی یکی از طلاب حوزه علمیه است که در کنار اهتمام به دروس حوزوی خود، شرکت دانش‌بنیان رسانه‌گستر بِنیسی را از سال 1388 با هدف ارائه‌ی مفاهیم ارزشی در قالب‌های نوین تاسیس کرد و از آن هنگام با تمرکز بر روی تولید و انتشار باز‌ی‌های رایانه‌ای ارزشی، موفق به کسب مقام‌ها و جوایز استانی، ملی و بین‌المللی بسیاری شده است.
از محصولات این شرکت دانش‌بنیان می‌توان به بازی‌های «عملیات انهدام 1: نبرد فاو»،‌ «عملیات انهدام 2: نبرد خرمشهر»، و «بازی رایانه‌ای / اندرویدی سفر جنجالی»(با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی) نام برد و قرار است بازی جدید این شرکت با نام «عملیات انهدام 3:نفس‌گیرترین نبرد» به زودی روانه بازار گردد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به کانال بازیکده و یا صفحه‌ی روابط عمومی شرکت در تلگرام مراجعه فرمایید.

نظر و تعامل شما با خبر


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

تعداد بازدید از این مطلب: 443 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

بنيسی
صفحۀ اصلی | ارتباط با مدیرعامل شركت | صفحۀ مرورگر خانگی | چاپ صفحه

logo-samandehi