سرصفحه


1394 / 3 / 1 :تاریخ انتشار

اکثر بازی‌های آنلاین قمار محسوب می‌شوند!


انتشاردهندگان دیگر این خبر


متن خبر


حجت الاسلام حبیب داستانی بنیسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به لزوم فعالیت طلّاب در عرصه‌های جدید تبلیغی، دغدغه گسترش دین و فرهنگ دینی در جامعه را یکی از وظایف طلاب عنوان کرد...

«حجّت الاسلام حبیب داستانی بِنیسی»، مدیر عامل «شرکت رسانه‌گستر بنیسی» قم، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به این که باید طلّاب در عرصه‌های جدید تبلیغی فعّالیّت بکنند، گفت: طلبگی دو بخش دارد: یکی بحث فهم دین است و دیگری بحث تبلیغ دین است که باید دغدغه هر طلبه برای گسترش دین و فرهنگ دینی در جامعه باشد.

اهمّیّت تبلیغ در عرصه‌های جدید
وی با بیان اینکه باید برای تبلیغ دین از راه‌ها و امکانات جدید استفاده کرد، افزود: اکنون نسبت به گذشته عرصه‌های فراوانی جهت تبلیغ دین به وجود آمده و بازی‌های رایانه‌ای را می‌توان از آن جمله دانست که تأثیر آن بر ذهن مخاطبان بر کسی پوشیده نیست. تحقیق‌های صورت گرفته نشان می‌دهد گرایش جوانان به سمت بازی‌ها افزایش یافته و در آینده نزدیک این بازی‌های رایانه‌ای [هستند] که بیش‌ترین کاربر را در رسانه‌ها به خود جذب خواهند کرد.
استاد حوزۀ علمیّۀ قم با اشاره به اینکه گروه تحقیقاتی «شرکت رسانه‌گستر بِنیسی» تخمین زده است که تا سال 2024 استقبال مردم از رسانه‌ها دگرگون خواهد شد، عنوان کرد: حدوداً تا 10 سال آینده، سینما از این عرصه حذف خواهد شد و در رقابت بین پویا‌نمایی و بازی‌های رایانه‌ای، این بازی‌های رایانه‌ای هستند که به خاطر این که در تعامل با مخاطب می‌باشند،‌ مورد استقبال بیش‌تری قرار خواهند گرفت.

لزوم ورود حوزویان در عرصۀ ساخت بازی‌های رایانه‌ای
وی با تأکید بر اهمّیّت فراوان این قالب رسانه‌ای و تبلیغی در آینده و لزوم سرمایه‌گزاری برای فعّالیّت در این زمینه افزود: اگر در حوزۀ علمیّه و مراکز شیعی دیگر، این تفکّر رها بشود و به آن اهمّیّت داده نشود، این جریان‌های مخالف خواهند بود که با تسلّط بر این عرصه، افکار کودکان و جوانان ما را هدایت خواهند کرد.
مدیر عامل «شرکت رسانه‌گستر بِنیسی» با بیان اینکه اکنون ما در عرصه سینما از غرب بسیار عقب هستیم و پیشرفت نیاز به زمان دارد، افزود: این حوزۀ علمیّه است که به دلیل داشتن فرهنگ غنی و استعدادهای فراوان باید در این زمینه فعّالیّت کند تا در رقابت با اندیشه[های] غربی در آینده از پیش بازنده نباشیم و بتوانیم با آن مقابله کنیم.
وی با بیان این که دست‌کم سالی 4000 بازی رایانه‌ای در دنیا تولید می‌شود که بر اساس آمار بنیاد ملّی بازی‌های رایانه‌ای 40% آن قابلیت دریافت مجوّز در ایران را ندارند و بقیّه هم با فرهنگ ما سازگاری [زیادی] ندارند، ابراز داشت: بازی به خاطر وضعیّت تعاملی که دارد، تأثیر زیادی بر روی ذهن کودکان می‌گذارد و اگر بتوانیم این تأثیر را جهت‌دهی بکنیم و آن‌گونه که می‌خواهیم و مطابق با فرهنگ و هویّت ما است تنظیم بکنیم، می‌تواند بسیار سودمند باشد.

بازی‌های «شرکت رسانه گستر بنیسی» با محتوای اسلامی ایرانی
«حجّت الاسلام داستانی» با بیان اینکه تا به حال این شرکت دو بازی سه‌بعدی در سبک جنگی با محتوای دینی با نام «عملیّات انهدام 1: نبرد فاو» در سال 87 و «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» در سال 92 را به بازار عرضه کرده است، افزود: بازی جدید دو بعدی به نام «سفر جنجالی» در سبک زندگی اسلامی ایرانی ساخته شده که به زودی وارد بازار خواهد شد.
وی در خصوص محیطی که بازی «سفر جنجالی» در آن اجرا می‌شود، گفت: در این بازی، شهرها و روستاها با الهام از معماری اصیل ایرانی طرّاحی شده و در جریان بازی مفاهیمی مانند انتظار که در مقوله مهدویّت است به صورت ناملموس به ذهن مخاطب القا می‌شود که تأثیر مثبت فراوان و ماندگاری بر رفتار مخاطبان - که اکثراً کودکان هستند - خواهد داشت.
استاد حوزۀ علمیّۀ قم با اشاره به اینکه اکثر بازی‌هایی که به صورت آنلاین بازی می‌شود، قمار محسوب می‌شود، گفت: بازی «سفر جنجالی» را می‌شود به صورت آنلاین بازی کرد؛ امّا مسألۀ قمار آن برطرف شده است و امکان رد و بدل کردن جایزه و پول از سوی بازی‌کننده‌ها وجود ندارد؛ بلکه محیطی کاملاً رقابتی است که این ویژگی در بازی‌های ایرانی منحصر به فرد است.
گفتنی است: با توجّه به اینکه ساخت [این] بازی تمام شده و در مرحلۀ بازبینی است و تا بعد از ماه مبارک رمضان رونمایی خواهد شد، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت SafareJanjali.ir این بازی را پیش‌خرید کنند و از امتیاز ویژه برخوردار شوند.

نظر و تعامل شما با خبر


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

تعداد بازدید از این مطلب: 1903 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

بنيسی
صفحۀ اصلی | ارتباط با مدیرعامل شركت | صفحۀ مرورگر خانگی | چاپ صفحه

logo-samandehi