سرصفحه


1397 / 1 / 10 :تاریخ انتشار

تولید بازی‌های رایانه‌ای ایرانی،‌ محور مصاحبه رادیو فرهنگ و جوان با مدیرعامل


رادیو جوان و رادیو فرهنگ طی مصاحبه‌‌ای با مدیرعامل رسانه‌گستر بِنیسی، به بحث تولید و حمایت از بازی‌های رایانه‌ای ایرانی پرداخته و مشکلات تولید این بازی‌ها در کشور را از زبان ایشان جویا شدند...

به گزارش روابط عمومی رسانه‌گستر بِنیسی، با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری حفظه‌الله به سال حمایت از کالای ایرانی، رادیو جوان و رادیو فرهنگ طی مصاحبه‌‌ای با مدیرعامل رسانه‌گستر بِنیسی، به بحث تولید و حمایت از بازی‌های رایانه‌ای ایرانی پرداخته و مشکلات تولید این بازی‌ها در کشور را از زبان ایشان جویا شدند.
حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب داستانی بِنیسی، در گفتگو با خبر رادیو، 95% از بازی‌های رایانه‌ای موجود در سطح کشور را وارداتی اعلام کرد و تنها 5% از این بازی‌ها را تولید داخل عنوان کرد.
این تولیدکننده‌ی بازی‌های رایانه‌ای ارزشی گفت:‌ سالانه در دنیا 3000 الی 4000 بازی‌ رایانه‌ای تولید می‌شود که رو به افزایش است و از این میزان، نهایتا 140 بازی تولید داخل است که ضروری است تولید بازی‌ با محتوا و مناسب، در دستور کار تولیدکنندگان داخلی قرار بگیرد.
مدیرعامل رسانه‌گستر بِنیسی، در رابطه با این تعداد بازی تولید داخل در کشور افزود: اکثر قریب به اتفاق بازی‌های تولیدی در کشور، بازِی‌های کوچک و سبک اندرویدی هستند که برای سنین پایین تولید شده‌اند که متاسفانه داستان و بازی‌نامه خاصی را دنبال نمی‌کنند، البته به ندرت بازی‌های فاخری هم تولید شده‌اند که برای همه سنین قابل استفاده‌اند.
نامناسب‌ بودن محتوا، وجه مشترک بعضی از بازی‌های تولید داخل و بعضی از تولیدات خارجی بود که داستانی بِنیسی به آن اشاره کرد و درصد آن را در بازی‌های خارجی بالاتر و غلیظ‌تر دانست.
این روحانی بازی‌ساز، با ابزار گله‌مندی از بعضی از بازی‌های داخلی با محتوای زرد، از تولیدکنندگان داخلی خواست تولید بازی‌های با محتوای غنی و کیفی را افزایش دهند.
ایشان در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: متاسفانه فرهنگ هزینه‌کردن برای خرید بازی در ایران توسط مردم هنوز به وجود نیامده است و این یعنی مردم هنوز دوست دارند بهترین محصولات فرهنگی تولید داخل را رایگان به دست آورند، غافل از اینکه تولید بازِ‌ی رایانه‌ای خود یک صنعت است و مانند همه صنایع، هزینه‌‌‌هایی همچون نیروی کار و ... دارد و این مخارج هم از فروش همین بازی‌ها تامین می‌شود. امیدواریم که با خرید بازی‌های ایرانی، ضمن حمایت از کالای ایرانی، انگیزه و علاقه‌ی بیشتری برای تولید کارهای بهتر و جدیدتر توسط تولیدکنندگان بازِی‌های رایانه‌ای به وجود بیاید.

برای شنیدن صوت مصاحبه رادیو فرهنگ و رادیو جوان روی پیوند‌های زیر کلیک کنید؛
فایل مصاحبه رادیو فرهنگ با مدیرعامل
فایل مصاحبه رادیو جوان با مدیرعامل
---------------------------------------------------------------------------------------------
اخبار جدید بازی‌های ما را در کانال و صفحه ما دنبال کنید...
کانال ما در سروش
کانال ما در آی‌گپ
کانال ما در تلگرام
صفحه ما در اینستاگرام
صفحه ما در آپارات

تصویر خبر


نظر و تعامل شما با خبر


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

تعداد بازدید از این مطلب: 339 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

بنيسی
صفحۀ اصلی | ارتباط با مدیرعامل شركت | صفحۀ مرورگر خانگی | چاپ صفحه

logo-samandehi