سرصفحه


1396 / 3 / 6 :تاریخ انتشار

دشمن بی‌گدار به آب نمی‌زند! (مصاحبه شبکه ماهواره‌ای سحر با مدیرعامل)


شبکه‌ی ماهواره‌ای فارسی‌زبان سحر، ضمن بررسی ابعاد و اهداف تولید بازی‌های رایانه‌ای دیجیتالی تحت عنوان «بررسی پشت‌پرده‌ی بازی‌های دیجیتالی»، مصاحبه‌ای را از یک بازی‌باز روحانی ترتیب داد...

به گزارش روابط عمومی شرکت «رسانه‌گستر بِنیسی»، مستند «بررسی پشت‌پرده‌ی بازی‌های دیجیتالی» چندی پیش توسط شبکه‌ی ماهواره‌ای فارسی‌زبان سحر تولید شد و در آن، ضمن بررسی ابعاد و اهداف تولید بازی‌های رایانه‌ای دیجیتالی، مصاحبه‌ای را از یک «بازی‌باز روحانی» ترتیب داد.
«حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب داستانی بِنیسی»، یک روحانی است که در کنار اهتمام به دروس حوزوی خود، به امر خطیر «تولید و انتشار بازی‌های رایانه‌ای ارزشی» اشتغال دارد، ایشان مدیرعامل یک شرکت نرم‌افزاری دانش‌بنیان با نام «رسانه‌گستر بِنیسی» هستند. این شرکت از سال 1388 با هدف «ارائه‌ی مفاهیم ارزشی در قالب‌های نوین» پا به عرصه‌ِی وجود گذاشته است و به صورت متمرکز به تولید و انتشار بازی‌های دیجیتالی ارزشی (اندرویدی و رایانه‌ای) می‌پردازد و هم‌ اکنون در پارک علم و فناوری استان قم مستقر می‌باشد.
این شرکت تاکنون موفق به تولید و انتشار 3 محصول ارزشی و فاخر به نام‌های «بازی رایانه‌ای عملیات انهدام 1: نبرد فاو»، «بازی‌ رایانه‌ای عملیات انهدام 2: نبرد خرمشهر»، و «بازی دوبعدی و جذاب سفر جنجالی (رایانه و اندروید)» شده است و قرار است بازی چهارم آن با عنوان «عملیات انهدام 3: نفس‌گیرترین نبرد» به زودی روانه‌ی بازار گردد.
این مصاحبه شامل سه بخش بسیار جذاب و نسبتا کوتاه است که به طور همزمان از شبکه‌ سحر فرانسوی‌زبان نیز پخش شده است که شما می‌توانید فایل ویدیویی این مصاحبه را از اینجا دریافت کرده و مشاهده نمایید.

پشت پرده‌ی اهداف بازی‌های دیجیتالی، شماره 1:

http:

//www.aparat.com/v/Eg1oG


پشت پرده‌ی اهداف بازی‌های دیجیتالی، شماره 2:

http:

//www.aparat.com/v/YarLP


در این قسمت متن مصاحبه‌ شبکه‌ی ماهواره‌ای بین‌المللی فارسی‌زبان سحر با «حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب داستانی بِنیسی» را مشاهده می‌کنید که پیشنهاد می کنیم آن را تا انتها دنبال کنید:
1. استعمار شاخ یا نشانه‌ای ندارد که انسان بخواهد مثلا به وسیله‌ی شاخش، آن را شناسایی کند، استعمار انواع گوناگونی دارد، یک زمان استعمار در بحث اراضی است و می‌خواهد سرزمین‌ها را تصاحب کند، زمانی در نفت است و می‌خواهد نفت کشوری را صاحب شود، اما زمانی استعمار در تمام چیزهاست، یعنی می‌خواهد همه‌ی دار و ندار ما را از ما بگیرد! ما در مباحث دینی و اعتقادی، بحث پرکاربرد و مهمی با نام با نام جبر و اختیار داریم. این بحث همچنان یکی از بحث‌های بسیارمهم است که علماء‌ از سده‌ی اول اسلام تاکنون در مورد آن به تبادل نظر پرداخته‌اند. جالب است بدانید که دشمن هم روی این بحث بسیار مانور می‌دهد، اما چگونه؟! دشمن برای این کار به ساخت بازِی‌هایی با محوریت اینکه خدایی نیست روی می‌آورد، در این بازی‌ها شما به عنوان یک شخصیت بازی‌باز، هیچ اختیاری ندارید بلکه کسانی هستند که برای شما تصمیم می‌گیرند؛ در مقابل این تفکر، تفکر دیگری وجود دارد که می‌گوید شما دارای اختیار تمام و کمال هستید و هرکاری که بخواهید، می‌توانید انجام دهید. امام رضا علیه‌السلام در نقد این دو دو تفکر منحط می‌فرمایند که: ما هیچ‌کدام از این دو را قبول نداریم، بلکه چیزی بینابین این دو است.

2.حال سوال این است که چرا دشمن برای تولید بازی به این حربه متوسل شده است؟! جواب این است که اگر ما اثبات کنم که هیچ خدایی وجود ندارد، بزرگترین ضرر این کار این است که افراد بی‌هویت می‌شوند و با خود می‌گویند که ما داریم دقیقا چه کار می‌‌‌کنیم؟! صبح از خواب بیدار می‌شوند و شب می‌خوابند و دوباره فردا صبح می‌شود و...، یعنی این بی‌هویتی و بی‌هدفی به وجود آمده در افراد باعث می‌شود هرکاری که به آن‌ها ارائه شود، بدان تن بدهند! و این منافع افراد زیادی را در جامعه تامین می‌کند، یکی از این افراد، صاحبان فکر و اندیشه هستند که از این بی‌هویتی خوششان می‌آید و پیوسته برای ایجاد آن در جامعه تلاش می‌کنند، مثلا کارخانه‌دار حاضر است برای اینکه این احساس را در مردم ایجاد کند، پول‌های هنگفتی را خرج کند،‌ بدین نحو که وقتی افراد هدف خاصی نداشته باشند و بی‌هویت باشند، قاعدتا هرچیزی را که کارخانه‌دار بگوید، می‌خرد، در نهایت این کارخانه‌دار است که پولدار می‌شود،‌ و آن فرهنگی جا می‌افتد که آن صاحب‌نظر به دنبال آن بوده است ... خلاصه یک عده به شدت از هر جهت قدرتمند و ثروتمند می‌شوند و اکثر مردم رو به انحطاط و ضعف می‌روند. در عرض این تفکر، عده‌ی دیگری از بازی‌سازان غربی، این را مطرح کردند که خدایی نیست بلکه شما خدا هستید! سوال: اگر من خدا هستم،پس نباید هیچ محدودیتی داشته باشم و هرکاری را که بخواهم، باید بتوانم انجام دهم، در حالیکه همه می‌دانند که این کلام، اساسا باطل و نادرست است!‌ به عنوان مثال نمی‌توان فقط با یک پا و بدون وسیله‌ی‌ دیگری راه رفت، ‌این محدودیت وجود دارد و هرکسی هم که قائل به عدم وجود این محدودیت باشد، سخن گزاف و بی‌پایه‌ای بر زبان رانده است، درست مانند اینکه شما چشم نداشته باشید و بگویید من می‌بینم، دشمن در نوع دوم از این نوع بازی‌ها،‌ این را الهام می‌کند که خدایی وجود ندارد و محدودیتی هم نیست لذا هرکاری که دلت می‌خواهد را انجام بده، خروجی این روند، همان بی‌هویتی‌ای است که پیشتر در مورد آن گفتگو کردیم، یعنی سرانجام هر دو نوع بازی به بی‌هویتی می‌رسد. اگر مردمی بی‌هویت شدند، این به نفع صاحب‌نظران و سرمایه‌داران و صاحبان ایده و فکر و نوآوری است و لذا هرچه آن‌ها ارائه کنند، مردم خریدار خواهند بود.

3.در بازی‌های چند نفره معمولا دوگروه مقابل هم قرار می‌گیرند، این دو گروه درست ضد هم عمل می‌کنند و هرگروه سعی دارد گروه مقابلش را نابود کند، کلام در این است که آیا هرکدام از این دوطرف، کاملا خنثی عمل می‌کنند و ویژگی مثبت یا منفی فرهنگی دارند یا خیر؟ این باید مورد به مورد در بازی‌ها بررسی شود و نمی‌َشود با یک جمله گفت که آری یا خیر. اما واقعیت این است که دشمن بی‌گدار به آب نمی‌زند و میلیون‌ها دلار بی‌حساب و کتاب خرج نمی‌کند، البته ممکن است سیستم فکری طولانی‌مدت داشته باشند، یعنی کارشان برای یک زمان سی‌ساله برنامه‌ریزی شده باشد، بازی اول آن‌ها به نظر شما چیز خاصی یا مشکل فنی‌ خاصی ندارد، بازی دوم دو درصد، بازی سوم ده درصد و همینطور پیش می‌رود. در مقابل آن کسانی از داخلی‌ها هستند که می‌گویند ما هم باید همینگونه عمل کنیم، اما جالب است که بدانید خیلی از داخلی‌ها به شدت و به علت نفوذ فرهنگی آن‌ها به مرور استحاله می‌شوند، یعنی با این انگیزه آمده‌اند ولی بیست سال قبل دیگر آن شخص قبلی نیست که کار معرفتی بسازد،‌ اصلا در این باغ‌ها هم نیست! اما آنطرفی ها چون غلبه‌ی فرهنگیشان بالاست، 20 سال بعد همان چیزی را می‌سازند که 20 سال قبل تصمیم گرفته بودند آن را بسازند، پس این تفاوت عمده بین ما و آ‌نها به خاطر غلبه‌ی فرهنگی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به کانال بازیکده و یا صفحه‌ی روابط عمومی شرکت در تلگرام مراجعه فرمایید.

نظر و تعامل شما با خبر


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

تعداد بازدید از این مطلب: 1434 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

بنيسی
صفحۀ اصلی | ارتباط با مدیرعامل شركت | صفحۀ مرورگر خانگی | چاپ صفحه

logo-samandehi