سرصفحه


1394 / 6 / 3 :تاریخ انتشار

اعلام جزئیّات بیش‌تر از بازی «سفر جنجالی» در رادیو معارف


حجّت الاسلام و المسلمین حبیب داستانی بِنیسی، با حضور در استودیوی رادیو معارف و مصاحبه با برنامۀ «همسایه»، به بیان نکاتی درباره زندگی خود و همچنین تولید بازی های رایانه‌ای ارزشی در کشور پرداخت...

در این برنامه که شامگاه جمعه 30 مرداد 94 از شبکۀ رادیویی معارف پخش شد، مدیرعامل «شرکت رسانه گستر بِنیسی»، با تبریک دهۀ کرامت، به بیان مختصری از زندگینامه خود و نحوه ورود به حوزه علمیّه و تحصیل خود تا سطوح عالی و درس خارج حوزه علمیّه اشاره کرد و ادامه داد: بحمداللّه پیش از ورود به حوزه علمیّه، کوله بار مباحث رایانه ای و فنّی بسته شده بود، به گونه‌ای که توانسته بودم مدارک متعدّدی در رشته‌ها و نرم‌افزارهای مختلف رایانه‌ای کسب نموده و در دوره نوجوانی به مقام استاد ارشدی مباحث رایانه ای استان قم دست پیدا کنم و تاکنون حدود 60 کتاب و جزوه در رشته‌های مختلف حوزوی، فن‌آوری اطّلاعات، زبان انگلیسی و پداگوژی نگاشته‌ام.
وی افزود: با ورود به حوزه، دغدغه مباحث دینی نهفته در روحم غلیان کرد و با ضمیمه این دغدغه ها با تجربه و کوله باری که از مباحث رایانه ای داشتم، فرآیند ترکیب مباحث دینی و فنون رایانه‌ای شدّت گرفت.
داستانی بِنیسی در پاسخ به پرسش مجری در زمینه ورود به عرصه تولید بازی های رایانه ای گفت: بر اساس آمارها به این نتیجه رسیده بودم که در آینده نه چندان دور، از سه عنصر رسانه ای پراستقبال امروزی؛ یعنی: فیلم (صنعت سینما)، انیمیشن (پویانمایی) و بازی های رایانه ای، فقط پویانمایی و بازی های رایانه ای باقی خواهند ماند و فیلم و سینما تا 15- 10 سال آینده جای خود را به این دو عنصر خواهند داد و در میان این دو، بازی‌های رایانه‌ای گوی سبقت را خواهند برد؛ زیرا که تعاملی (اینتراکتیو) هستند و قدرت تأثیرگذاری فوق العاده بالاتری بر افراد دارند. این پیش بینی ما در ابتدا، مورد توافق کارشناسان داخلی قرار نگرفت؛ امّا مدّتی بعد مؤسّسات ارزیابی اروپایی به همین نتیجه رسیدند و آن را اعلام کردند.
وی خاطرنشان کرد: اگر در این جنگ رسانه ای، قرار بر این باشد که ما و افراد دغدغه مند در زمینه فعّالیّت های فرهنگی و ارزشی منفعل عمل کنیم، دیری نخواهد پایید که شکست خواهیم خورد؛ پس باید دست جنبانیده و پیش از رسیدن به تاریخ یادشده، به این امر مهم ورود کنیم که بحمداللّه در سال 87، موفّق به تولید بازی رایانه ای سه بعدی «عملیّات انهدام 1: نبرد فاو» و کسب مقام بین المللی «بهترین بازی مقاومت اسلامی» شدیم، در حالی که این بازی در شرایطی تولید شد که در آن زمان، تولید بازی های رایانه ای در میان مسئولین کشوری معنا نداشت. با عنایت خداوند متعال، در سال 92 موفّق به تولید نسخه دوم این بازی با نام «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» شدیم که مقام بهترین بازی محتوایی اسلامی ایرانی را به خود اختصاص داد.
حجّت الاسلام و المسلمین داستانی بِنیسی در بخش دیگر صحبت های خود از عرضه بازی رایانه ای دوبعدی جدید شرکت، با موضوع واقعی سبک زندگی اسلامی با نام «سفر جنجالی» صحبت کرد و گفت: هم اکنون نیز مشغول تهیّه و تولید بازی «عملیّات انهدام 3» هستیم که ان شاء اللّه قرار است نوروز 96 به بازار عرضه شود.
این مبلّغ حوزوی، وضعیت موجود تولید بازی های رایانه ای ارزشی را تأسّف‌بار دانست و از مشکلات موجود در این زمینه سخن به میان آورد و در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: بازی های تولیدی در شرکت ما، مذهبی، ارزشی و براساس آموزه های دینی و قرآنی است و همین مسأله، باعث شده که وبگاه های شرکت در 5 فروردین ماه 1392، مورد تحریم دولت آمریکا قرار گیرد که عین متن رایانامه‌های ارسالی به ما در بخش «بایگانی اخبار» وبگاه Benisi.ir موجود است و علاقه‌مندان می‌توانند آن‌ها را مطالعه کنند.

نظر و تعامل شما با خبر


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

تعداد بازدید از این مطلب: 1509 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

بنيسی
صفحۀ اصلی | ارتباط با مدیرعامل شركت | صفحۀ مرورگر خانگی | چاپ صفحه

logo-samandehi