سرصفحه


1393 / 3 / 2 :تاریخ انتشار

انتشار پادکست صوتی زندگی‌نامه استاد اسدالله داستانی بنیسی


پادکست صوتی زندگینامه پدر بزرگوار مدیرعامل رسانه‌گستر بِنیسی،‌ استاد حاج شیخ اسدالله داستانی بِنیسی (از عرفا و علمای دینی استان آذربایجان شرقی) منتشر شد...

به گزارش روابط‌عمومی رسانه‌گستر بنیسی، پادکست صوتی زندگینامه پدر بزرگوار مدیرعامل رسانه‌گستر بِنیسی، استاد حاج شیخ اسدالله داستانی بِنیسی (از عرفا و علمای دینی استان آذربايجان شرقی) منتشر شد.
متن این زندگینامه که به همت خانواده ایشان و انتشارات علامه بِنیسی گردآوری شده است، به تشریح وقایع زندگی سراسر نور و برکت ایشان می‌پردازد.
با تلاش مدیران خدوم وبگاه «نگاه‌مدیا» ، زندگینامه ایشان به صورت پادکست صوتی پردازش گردید و هم‌اکنون در دسترس علاقه‌مندان به این امر قرار گرفته است.
جهت شنیدن و دریافت پادکست صوتی زندگینامه استاد حاج‌ شیخ اسدالله داستانی بِنیسی روی لینک زیر کلیک کنید؛
پادکست صوتی زندگینامه متن زندگینامه استاد حاج شیخ اسدالله داستانی بِنیسی بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
در سال 1325 ش در روستای بِنیس در شمال شرقی شبستر، کودکی به دنیا آمد که با میلاد او زندگی خانواده اش برکت یافت و آنان را از فقر شدیدی که سالها گرفتارش بودند رهایی داد.
پدر و مادرش به عشق حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام او را «اسد الله» نامیدند. آثار نبوغ از زمان کودکی در سیمای استاد بِنیسی نمایان بود. جد مادری‌اش که خود از اساتید برجسته ادبیات عرب و عرفان بود درباره او گفته بود: «او با بزرگترها نشست و برخاست می کند و حرف های بزرگتر از خود می زند. این گونه بچه ها معمولا آدم بزرگ وسرشناس می شوند و در ردیف نابغه ها قرار می گیرند.»
اسدالله خواندن ونوشتن را در محضر پدر آموخت و در ضمن کمک به پدرش در کارگاه سفال‌سازی و آموزش فنون پهلوانی، در مکتب حاج‌آخوندآقا شرکت می‌کرد و قرائت قرآن را هم از او فرا می گرفت. او در یادگیری علوم، پیشرفت چشمگیری داشت. پس از مدتی در مدرسه برای بزرگسالان کلاس درس شبانه برگزار شد و او در مدت 4 ماه و بصورت جهشی کلاس‌های اول و دوم، و ترجمه قرآن و گلستان و توضیح المسائل را فراگرفت.
سپس به تهران آمد. شب‌ها با وجود خستگی از کار روزانه، در کلاس‌های آموزشگاه رجایی شرکت نمود. چند روز بعد در امتحانات کلاس ششم بصورت آزاد شرکت کرد و با معدل بالا قبول شد. همین باعث شد مجله اطلاعات با او مصاحبه کند و 20 جلد کتاب نیز به عنوان جایزه به او هدیه کنند. او تا پایان دبیرستان تحصیلات خود را ادامه داد.
برخی عوامل مانند داشتن اجداد اهل علم، علاقه وافر به علم، و وجود استاد گرانقدری همچون حاج‌آخوندآقا باعث شد تا او از تمام دلبستگی‌هایش دل بکند و راهی مسیری نورانی و مقدس گردد. مهمترین استادان این طلبه پر تلاش بِنیس، حجج اسلام احمد پایانی، وجدانی فخر و اعتمادی بودند ودرس خارج را از محضر آیات عظام گلپایگانی و وحیدی شبستری فرا گرفت.
اولین اثر استاد بِنیسی، مجموعه شعر آذری به نام طبیعت گلشنی است .او سالها پس از تعقیبات نماز صبح به نوشتن می‌پرداخت و برکت عجیبی در نوشتارش احساس میشد تا آنجا که آثار بسیاری از خود به یادگار گذاشت حدود 65 جلد کتاب از او به زیور چاپ آراسته شد که برخی کتب ایشان مانند داستان شجاعان در اسلام، خود دارای 35 جلد کتاب است.
از جمله آثارش میتوان به آدم وحوا، ادب و کمال در اسلام، پنج تن آل عبا، علی (ع) از دیدگاه پیامبر(ص) و...می‌توان نام برد. او با عبادت و قرائت قرآن و دعا انس عجیبی داشت، تا آنجا که به مدت 9 ساعت بی‌وقفه قرآن خواند تا ختم نمود. او دل‌باخته چهارده معصوم (ع) بود. در زیارت بارگاه حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام چنان از خود بیخود میشد که عمامه از سرش می افتاد و متوجه نمیشد.
استاد همیشه در قم یا شهرهای دیگر، به منبر میرفت و با سخنان شیوای خود، مردم را از چشمه‌سار علوم معصومین علیهم السلام سیراب می‌نمود. از دیگر فعالیت‌های استاد، تاسیس دارالبحث اسلامی قم بود که به پرسش‌های مذهبی جوانان داخل و خارج از کشور پاسخ می‌داد.
تاسیس موسسه باقیات الصالحات برای کمک به نیازمندان، و موسسه تحقیقاتی انتشاراتی طاهر، گام دیگری در راه تبلیغ و نشر مذهب تشیع بود.
قلب نورانی استاد در 12 خرداد 1383 ش از حرکت ایستاد. پیکر پاکش پس از تشییع در گلزار شهدای قم به خاک سپرده شد.

چه خوش است وقت مرگم به کنار من نشینی ............... چه خوش است جان سپارم تو به چشم خود ببینی
که رسم در آن زمان من به کمال آرزویم ............... تو ولایتم پذیری به شفاعتم گزینی

نظر و تعامل شما با خبر


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

تعداد بازدید از این مطلب: 87 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

بنيسی
صفحۀ اصلی | ارتباط با مدیرعامل شركت | صفحۀ مرورگر خانگی | چاپ صفحه

logo-samandehi