تحریم ویگاه بنیسی و متن نامه ارسالی به شرکت

 

وبگاه رسمی «شركت رسانه‌گستر بنيسی» به نشانی‌های اينترنتی www.Benisi.ir و www.Benisi.com، باسابقه‌ترين پايگاه اينترنتی شركت است كه علاوه بر اطّلاع‌رسانی درباره محصولات و خدمات شركت و پشتيبانی آن‌ها، حاوی بخش‌های بسيار متنوّع، پرمحتوا و جذّابی است كه در ميان آن‌ها می‌توان به بخش ويژة مرحوم حضرت استاد اسدالله داستانی بنيسی قدّس سرّه الشّريف، مقالات گوناگون و مستند مذهبی، گالری بی‌نظير تصاوير اماكن مذهبی شيعه، ويژه‌نامه‌های مناسبت‌های مهم مذهبی و ملّی، كلاس‌های اينترنتی رايگان نرم‌افزارهای مختلف رايانه و فهرست مفصّل و دسته‌بندی‌شده از پايگاه‌ها و وبلاگ‌های مذهبی و رايانه‌ای اشاره كرد.

متأسّفانه با شروع فعّاليّت دفتر «شركت رسانه‌گستر بنيسی» پس از آغاز سال نو در تاريخ 5 فروردين 1392، متوجّه عدم امكان فراخوانی پايگاه اينترنتی يادشده شديم. با پيگيری‌های متعدّد از روابط عمومی شركت و امور فنّی پايگاه و پس از بررسی عزيزان مربوطه، مسئول فنّی پايگاه اعلام كردند كه رايانامه‌ای (ايميلی) از سوی كشور آمريكا دريافت كرده‌اند كه در آن اعلام شده است كه اين پايگاه اينترنتی به همراه يک يا دو پايگاه ايرانی ديگر، مورد تحريم قرار گرفته و از فضای اينترنت حذف شده‌اند. همچنين در اين رايانامه اعلام شده بود كه هر پايگاه ايرانی كه حاوی اين‌گونه مطالب باشد و شناسايی شود، مورد تحريم قرار گرفته و بدون هر گونه اخطار و اعلامی، از فضای اينترنت حذف خواهد شد. كه متن اين نامه را در ذيل مشاهده می‌فرماييد:

Hello,
Accounts benisi.ir and imamhadi were removed due to violations against our Terms of Service. Specifically, please check the following URL:
http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/pages/iran.aspx
If any other Iranian accounts are found on your account, they will also be removed without warning due to the sanctions. Please check this immediately.
Regards,
James G.
Jr. Technical Operations Officer

در پی تحويل اين نامه به مديرعامل شركت، ايشان رايانامه‌ای را به دو نفر از مسئولان فنّی شركت Arvixe كه به دستور دولت آمريكا اين عمل را انجام داده بود، ارسال كرده و اعتراض خود را نسبت به عملكرد آن‌ها بيان نمودند كه دو روز پس از آن، رايانامة ديگری دريافت شد كه در آن، پايگاه اينترنتي يادشده و محتوای آن را ناقض تحريم‌های بين‌المللی عليه جمهوری اسلامی ايران ياد كرده و بر سخنان خود در رايانامة قبلی پافشاري كرده بود. متن نامه دريافتی دوم را در زير مشاهده می‌فرماييد:

Hello,
We have explained the position as per the link provided.
http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/pages/iran.aspx
Its due to trading sanctions between USA and Iran.
Regards,
Samuel Barr
Customer Support

شايان ذكر است كه «شركت رسانه‌گستر بنيسی» به مديرعاملی «حجّت الاسلام و المسلمين حبيب داستانی بنيسی»، از پيشروترين شركت‌های فن‌آوری اطّلاعات ايرانی است كه همواره در راستای ارائة مفاهيم ارزشی دينی و ملّی در قالب‌های نوين فن‌آوری اطّلاعات و ارتباطات گام برمی‌دارد و در توليد بازی‌های رايانه‌ای سه‌بعدی پيشرفته با مضامين ارزشی پيشگام می‌باشد و در همين راستا نيز مقام‌ها و جوايز استانی، ملّی و بين‌المللی فراوانی را كسب كرده است.

پيش از اين نيز، «راديو فردا» آمريكا و همچنين مجری شبكة سلطنت‌طلب و فارسی‌زبان «پارس» آمريكا از مديرعامل اين شركت به شدّت انتقاد كرده و در صحبت‌های خود، از هر گونه ياوه‌گويی و دشنام‌ به ايشان دريغ نكرده بودند.

هر چند پس از طی چند روز و با استفاده از فضای اينترنتی غير آمريكايی، پايگاه اينترنتی مجدّداً راه‌اندازی گرديد؛ امّا تحريم اين پايگاه ارزشی را نشانه‌ای بر درستی عملكرد اين شركت می‌دانيم كه خدای بزرگ و منّان، آن را به عنوان علامتی غير قابل انكار به مجموعة افراد شركت و هواداران مجموعه بازی‌های رايانه‌ای سه‌بعدی عمليَات انهدام نمايان كرد و اين شركت را در پيمودن هر چه سريع‌تر مسير در راستای اهداف متعالی ارزشی خود مستحكم ساخت.

26 / 1 / 1392

 

معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

 

تعداد بازدید از این مطلب: 866 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

 

آخرین به‌روز‌رسانی: 17 / 12 / 1393