مصاحبه با مدیرعامل شرکت

 

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد دانشگاه قم، حبیب داستانی بِنیسی سازندۀ بازی عملیّات انهدام اظهار داشت: با توجّه با امکاناتی که در مجتمع فرهنگی دیجیتال منطقه‌ای قم فراهم آمده است، بعد از تهران که بنیاد ملّی بازی‌های رایانه‌ای وجود دارد قم تبدیل به دوّمین قطب بازی‌سازی رایانه‌ای خواهد شد.

وی افزورد: برای رسیدن به این مهم علاوه بر کار قوی در زمینۀ فنّی، باید روی محتوای کارها متمرکز شویم، زیرا آنچه بازی‌های ما را از بازی‌های خارجی متمایز می‌کند محتوا است. داستانی بِنیسی حضور حوزۀ علمیّه را امتیاز مهمّی برای بازی‌سازی در قم عنوان کرد و گفت: حوزۀ عملیّه می‌تواند به محتوای بهتر و ارزشی کارهای تولیدی ما در قم کمک کند. مدیر عامل «شرکت رسانه‌گستر بِنیسی» با اشاره به همکاری همه‌جانبۀ این شرکت با مرکز رشد دانشگاه قم اظهار داشت: اکنون همکاری بسیار خوب و مثبتی با مرکز رشد دانشگاه قم داریم و امیدوارم با راه‌اندازی مجتمع فرهنگی دیجیتال منطقه‌ای قم این همکاری به صورت گسترده‌تر و مفیدتر با مرکز رشد ادامه یابد.

حبیب داستانی بِنیسی در ادامه مختصری دربارۀ بازی‌های رایانه‌ای که توسط شرکت «رسانه‌گستر بِنیسی» تولید شده توضیح داد. وی گفت: از سال 85 به طور رسمی وارد عرصۀ تولید بازی‌های رایانه‌ای شدیم که 2 سال بعد از آن یعنی در سال 87 به تنهایی و بدون داشتن تجربۀ کافی و با ذوق و شوق فراوان موفّق به ساخت بازی عملیّات انهدام یک (نبرد فاو) شدم و این بازی وارد بازار شد.

بِنیسی افزود: این بازی رایانه‌ای نسبت به زمان خود بازی نسبتا خوبی بود که عملیّات والفجر8 را به صورت کامل شبیه‌سازی کرده بود، به طوری که اگر کسی این بازی را دیده بود و از مناطق جنگی این عملیّات دیدن می‌کرد، گویی قبلا این مناطق را دیده و در آن‌جا حضور داشته است. این بازی‌ساز موفّق قمی در ادامه به ساخت عملیّات انهدام 2 (نبرد خرّمشهر) اشاره کرد و بیان داشت: این بازی که اکنون مراحل پایانی ساخت خود را طی می‌کند حدودا سه ماه دیگر وارد بازار خواهد شد.

وی افزود: بازی عملیّات انهدام 2 (نبرد خرّمشهر) از لحاظ (گرافیک، صوت، هوش مصنوعی، بازی‌نامه و محتوا و...) نسبتا قوی و قابل رقابت با دیگر بازی‌های ساخت داخل است. بِنیسی اظهار داشت: تاکنون در چندین نمایشگاه شرکت داشته‌ایم. در جدیدترین آن‌ها که دوّمین نمایشگاه بین‌المللی بازی‌‌های رایانه‌ای تهران بود و اخیرا برگزار شد نیز استقبال خوبی از کارهای ارائه شده صورت گرفت.

وی اضافه کرد: بعد از دوّمین نمایشگاه بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران تماس‌های متعدّدی داشته‌ایم و کسانی که بازی عملیّات انهدام 1 (نبرد فاو) را گرفته‌اند برای بازی عملیّات انهدام 2 (نبرد خرّمشهر) ثبت نام می‌کنند و برخی نیز با تبلیغات مثبت صورت گرفته دربارۀ بازی عملیّات انهدام 1 (نبرد فاو) خواستار دریافت این بازی هستند.

1 / 8 / 1391


 

معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

 

تعداد بازدید از این مطلب: 716 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

آخرین به‌روز‌رسانی: 17 / 12 / 1393