پیام امام خمینی درباره فتح خرّمشهر

بسم الله الرّحمن الرّحيم

با تشكر از تلگرافاتى كه در فتح خرّمشهر به اينجانب شده است ، سپاس بى‌حد بر خداوند قادر كه كشور اسلامى و رزمندگان متعهّد و فداكار آن را مورد عنايت و حمايت خويش قـرار داد و نصر بزرگ خود را نصيب ما فرمود. اينجانب با يقين به آنكه (ما النصر الا مـن عـنـدالله ) از فـرزنـدان اسلام و قواى سلحشور مسلح كه دست قدرت حق از آستين آنان بـيـرون آمـد و كـشور بقيه الله الاعظم اروحنا لمقدمه الفدا را از چنگ گرگان آدمخوار كه آلت‌هـائى در دسـت ابـرقـدرتان خصوصا آمريكاى جهانخوارند، بيرون آورد و نداى «الله اكبر» را در خرّمشهر عزيز طنين‌انداز كرد و پرچم پر افتخار «لااله الا الله» را بر فراز آن شـهر خرم كه با دست پليد خيانتكاران قرن به خون كشيده شده و خونين‌شهر نام گرفت ، تـشـكـر مـى‌كـنـم . و آنـان فـوق تـشـكـر امثال من هستند، آنان به يقين مورد تقدير ناجى بشريت و بر پا كننده عدل الهى در سراسر گيتى روحى لتراب مقدمه الفدا مى‌باشند، آنـان بـه آرم (مـا رمـيت اذ رميت و لكن الله رمى ) مفتخرند. مبارک باد و هزاران بار مبارک بـاد بـر شـمـا عـزيـزان و نور چشمان اسلام اين فتح و نصر عظيم كه با توفيق الهى و ضـايعات كم و غنائم بى پايان و هزاران اسير گمراه و مقتولين و آسيب ديدگان بدبخت كـه بـا فـريـب و فـشـار صدام تكرينى اين ابر جنايتكار دهر به تباهى كشيده شده‌اند، سـرافـرازانـه بـراى اسـلام و ميهن عزيز افتخار ابدى به هديه آورديد و مبارک باد بر فرماندهان قدرتمند كه فرماندهان چنين فداكارانى هستند كه ستاره درخشنده پيروزى هاى آنـان بـر تـارک تاريخ تا نفخ صور نورافشانى خواهد كرد. و مبارک باد بر ملّت عظيم‌الشأن ايـران ايـنـچـنـيـن فـرزنـدان سـلحـشـور و جان بركفى كه نام آنان و كشورشان را جـاويـدان كردند. و مبارک باد بر اسلام بزرگ اين متابعانى كه در دو جبهه جنگ با دشمن بـاطـنـى و دشـمـنـان ظاهرى پيروزمندانه و سرافراز امتحان خويش را دادند و براى اسلام سرافرازى آفريدند.

و هـان اى فـرزنـدان قـرآن كـريـم و نـيـروهـاى ارتـش و سـپـاهـى و بـسـيج و ژاندارمرى و شهربـانـى و كـميته‌ها و عشاير و نيروهاى مردمى داوطلب و ملّت عزيز هشيار باشيد كه پـيروزى‌ها هر چند عظيم و حيرت‌انگيز است شما را از ياد خداوند كه نصر و فتح در دست اوسـت غـافـل نكند و غرور و فتح شما را به خود جلب نكند، كه اين آفتى بزرگ و دامى خـطـرنـاک اسـت كـه بـا وسـوسه شيطان به سراغ آدم مى‌آيد و براى اولاد آدم تباهى مى‌آورد. و من با آنكه به همهٔ شما اطمينان تعهّد به اسلام دارم ، لكن ازتـذكـر كـه بـراى مـؤمـنـان نـفـع دارد، بـايد غفلت نكنم ، چنانچه از نصيحت به حكومت‌هاى هـمـجـوار و مـنـطـقه دريغ ندارم و آنان مى‌دانند امروز با فتح خرّمشهر مظلوم ، دولت و ملّت پـيـروزمند ما از موضع قدرت سخن مى‌گويد و من به پيروى از آنان به شما اطمينان مى‌‌دهـم كه اگر از اطاعت بى‌چون و چراى آمريكا و بستگان آن دست برداريد و با ما به حكم اسـلام و قـرآن كـريـم رفـتـار كـنيد، از ما جز خير و پشتيبانى نخواهيد ديد. و شما بدانيد آنقدر كه ابرقدرت‌ها از صدام ، اين نوكر چشم و گوش بسته پشتيبانى كردند از شماها كـه قـدرت‌هـاى كـوچـک و حـكـومـت‌هـاى ضـعـيـف هـستيد، پشتيبانى نمى‌كنند و شما عاقبت اين جـنـايـتكار و همقطار جنايتكارش شاه مخلوع را به عيان ديده‌ايد. قدرت‌هاى بزرگ بيش از آنچه از شما استفاده نمايند از شما طرفدارى نمى‌كنند و شماها را براى منافع خويش به هـلاكت مى‌كشند و من نـصيحت برادرانه به شما مى‌كنم كه كارى نكنيد كه قرآن كريم بـراى بـرخـورد بـا شما تكليف نمايد و ما به حكم خدا با شما رفتار كنيم و يقين بدانيد كـه امـثـال حسنى مبارک مصرى و حسين اردنى و ديگر هم جنايتكاران آنان براى شما نفعى نـدارنـد و ديـن و دنـيـاى شـمـا را تباه مى‌‌كنند و اگر با تشتت‌هاى خود بخواهيد طرح كمپ ديـويـد يـا فـهـد را كـه مـرده‌انـد، زنـده كـنيد، كه ما خطر بزرگ براى كشورهاى اسلامى خصوصا حرمين شريفين مى‌دانيم ، اسلام به ما اجازهٔ سكوت نمى‌دهد. اينجانب در پيشگاه مقدّس خداوند تكليف الهى خود را اداء نمودم . اكنون دست تضرّع و دعا به سوى خالق يكتا بـلند كرده و به قواى مسلّح اسلام و فداكاران قرآن كريم و ميهن عزيز ايران دعا مى‌كنم و سلامت و سعادت و پيروزى آنان را خواستار هستم .

سـلام و درود بـى پـايـان بر فرماندهان متعهّد قواى مسلّح و بر رزمندگان فداكار و بر ملّت دلير ايران عزيز و سرشار از شادى‌ها.

والسلام على عبادالله الصالحين
روح الله الموسوى الخمينى
تاريخ : 4 / 3 / 61

معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

محمّدصادق اسکندری هستم.

27 ساله از شهر مقدّس قم

فوق‌دیپلم فقه و اصول و علاقه‌مند به نهادینه‌سازی مفاهیم ارزشی

پیشنهاد من: حرکتی گسترده و رو به جلو در در جادّه‌ی خدامحور

رایانامه من: mese@chmail.ir

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

 

تعداد بازدید از این مطلب: 895 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

 

 

آخرین به‌روز‌رسانی: 17 / 12 / 1393