پیام امام شهادت استاد شهید مرتضی مطهّری

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله و انااليه راجعون

اينجانب به اسلام و اولياء عظيم‌الشّأن آن و به ملّت اسلام و خصوصا ملّت مبارز ايران ضايعهٔ تأسّف‌انگيز شهيد بزرگوار، متفكّر و فيلسوف و فقيه عالي‌مقام مرحوم آقاى حاج شيخ مرتضى مطهّرى  قدّس‌سرّه  را تسليت و تبريک عرض مى‌كنم . تسليت در شهادت شخصى كه عمر شريف و ارزندهٔ خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف كرد و با كجروى‌ها و انحرافات مبارزه سرسختانه كرد و تسليت در شهادت مردى كه در اسلام شناسى و فنون مختلفه اسلام و قرآن كريم كم‌نظير بود. من فرزند بسيار عزيزى را از دست دادم و در سوگ او نشستم كه از شخصيت‌هائى بود كه حاصل عمرم محسوب مى‌شد. در اسلام عزيز به شهادت اين فرزند برومند و عالم جاودانه ثلمه‌اى وارد شد كه هيچ چيز جايگزين آن نيست . و تبريک در داشتن اين شخصيت‌هاى فداكار كه در زندگى و پس از آن با جلوه خود نور نورافشانى كرده و مى‌كنند. من در تربيت چنين فرزندانى كه با شعاع فروزان خود مردگان را حيات مى‌بخشند و به ظلمت‌ها نور‌افشانند، به اسلام بزرگ ، مربى انسان‌ها و به امّت اسلامى تبريک مى‌گويم . من گرچه فرزند عزيزى را كه پارهٔ تنم بود از دست دادم لكن مفتخرم كه چنين فرزندان فداكارى در اسلام وجود داشت و دارد. مطهّرى كه بر طهارت روح و قدرت ايمان و قدرت بيان كم‌نظير بود، رفت و به ملاء اعلى پيوست لكن بدخواهان بدانند كه با رفتن او شخصيّت اسلامى و علمى و فلسفى‌اش ‍ نمى‌رود.

ترورها نمى‌توانند شخصيّت انسانى مردان اسلام را ترور كنند. آنان مى‌‌دانند كه به خواست خداى توانا ملّت ما با رفتن اشخاص بزرگ در مبارزه عليه فساد و استبداد و استعمار مصمّم‌تر مى‌شوند. ملّت ما راه خود را يافته و در قطع ريشه‌هاى گنديده رژيم سابق و طرفداران منحوس آن از پاى نمى‌نشينند. اسلام عزيز با فداكارى و فدايى دادن عزيزان رشد نمود. برنامه اسلام از عصر وحى تاكنون بر شهادت توأم با شهامت بوده . قتال در راه خدا و راه مستضعفين در راس برنامه‌هاى اسلام است .(و مالكم لا تقاتلون فى سبيل الله والمستضعفين من الرجال و النساء والولدان).

اينان كه شكست و مرگ خود را لمس نموده و با اين رفتار غيرانسانى خواهند انتقام بگيرند يا به خيال خام خود مجاهدين در اسلام را بترسانند، آن‌ها گمان نكردند كه از هر موى شهيدى از ما و از هر قطرهٔ خونى كه به زمين مى‌ريزد، انسان‌هاى مصمّم و مبارزى به وجود مى‌آيد. شما مگر تمام افراد ملّت شجاع را ترور كنيد والا ترور فرد هر چه بزرگ باشد، براى اعاده چپاولگرى سودى ندارد. ملّتى كه با اعتماد به خداى بزرگ و براى احياى اسلام بپاخاسته با اين تلاش‌هاى مذبوحانه عقب گرد نمى‌كنند. ما براى فداكارى حاضر و براى شهادت در راه خدا مهيا هستيم . اين‌جانب روز پنجشنبه 13 ارديبهشت 58 را براى بزرگداشت شخصيتى فداكار و مجاهد در راه اسلام و ملّت ، عزاى عمومى اعلام مى‌كنم و خودم در مدرسهٔ فيضيّه روز پنجشنبه به سوگ مى‌نشينم . از خداوند متعال براى آن فرزند عزيز اسلام رحمت و غفران و براى اسلام عزيز عظمت و عزت مسئلت نمايم . سلام بر شهداى راه حق و آزادى.

روح الله الموسوى الخمينى
تاريخ : 14 /2 / 58

معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان


محمّدصادق اسکندری هستم.

27 ساله از شهر مقدّس قم

فوق‌دیپلم فقه و اصول و علاقه‌مند به نهادینه‌سازی مفاهیم ارزشی

پیشنهاد من: حرکتی گسترده و رو به جلو در در جادّه‌ی خدامحور

رایانامه من: mese@chmail.ir

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

 

تعداد بازدید از این مطلب: 878 عدد

هنوز نظری درباره این مطلب ارسال نشده است.

 

آخرین به‌روز‌رسانی: 17 / 12 / 1393