آثار چاپ‌شده از استاد اسدالله داستانی بنیسی

این کتاب که یکی از صدها تألیف استاد بزرگوار، نویسنده متعهّد اسلامی، استاد "اسدالله بنیسی" است که با زبان ساده و مفهوم و روشن نگاشته شده تا همگان بتوانند از آن خوب استفاده کنند.

وقتی از ساده نویسی ایشان سؤال شد، فرمود:

«امروز جهانیان تشنه ارزش‌های حقیقی هستند، نه خواستار جملات مجمل و نا مفهوم، و همه ارزش‌ها هم در دین مقدّس اسلام و مذهب تشیّع وجود دارد، این نویسنده اسلامی است که باید با هنر خویش ارزش‌های دین مقدّس اسلامی و مذهب تشیّع را در قالب "الفبا" با الفبای فکری خویش آمیخته و از ترکیب آن‌ها صورت ابداعی کلام را به وجود آورد و بر جهانیان عرضه بدارد.»

چنان‌که مشاهده می‌فرمایید، در تمام 999 اثر نویسنده، چه نظم باشد و چه نثر که به زبان‌های عربی، فارسی، ترکی نوشته شده، رنگ و بوی ساده‌نگاری در عین حال با بیان عمیق ارزش‌های مذهب تشیّع، کاملاً از آن‌ها مشهود است.

امید است که این رنگ و بو، آن‌ها را جاوادنه کند.

به هر حال این کلیّتی از ساده نگاری نویسنده بود؛ امّا درباره این کتاب، این کتاب که درباره شخصیّت با عظمت زینب کبری نوشته شده است از کودکی ایشان شروع شده تا وفات ایشان را کاملاً توصیف کرده و در آخر با بحثی درباره این که آرامگاه حضرت زینب ـ سلام الله علیها ـ کجاست، کتاب را به پایان می‌برد.

موضوع کـلـیـدی: سيره معصومين ـ علیهم السّلام ـ
موضوع تفصیلی: اسباب قيام امام حسين ـ عليه‏ السّلام ـ و شهادت آن حضرت
زبــــان: فارسى
چـــاپ: قم، نشر بينش، 1371 ش، رقعى، 104 ص، شومیز و گالینگور
ترجمه: ايـن كـتـاب بـه دسـت ريـاض حـسين جعـفرى به زبان اردو تـرجمه و به نام «قيام عاشوره» در اداره منهاج‌‏الصّالحين شهر لاهور در سال 1998م. چاپ شده است.

موضوع کـلـیـدی: سفرنامه
موضوع تفصیلی: سفرنامه حضرت استاد بنیسی ـ قدّس سرّه ـ به سوريّه در سال 1407 ق
زبــــان: فارسى
چـــاپ: قم، نشر بينش، 1371 ش، رقعى، 88 ص

این کتاب تألیف حضرت استاد اسدالله بنیسی است؛ این کتاب شامل دو بخش است؛ بخش اوّل که شامل اشعار سروده شده درباره حضرت اباعبدالله الحسین ـ علیه السّلام ـ توسط خود علامه بنیسی است و بخش دوّم که شامل 14 نکته زیبا درباره حضرت اباعبدالله الحسین ـ علیه السّلام ـ است.

این کتاب که را مرحوم استاد علامه بنیسی جمع‌آوری نموده است و خود ایشان در مقدمه این کتاب می‌نویسد:

"از آن‌جایی که چهارده معصوم ـ که درود خدا بر آنان با ـ فرموده‌اند:

«در روزها و شب‌های غمگین ما غمناک باشید!»

این کتاب کوچک را ـ که با اشعار شیوایی آراسته شده است ـ؛ «نوحه در شب‌های غم» نامیدم و امیدوارم که برای مدّاحان و ذاکران اهل بیت ـ علیهم السّلام ـ مفید باشد و در شب‌های شهادت، از اشعار این کتاب استفاده کنند و از دعای خیر خویش، ما را فراموش نفرمایند."

این کتاب شامل 14 بخش به نام 14 معصوم می‌باشد، در هر بخش اشعاری درباره همان معصوم را، از شعرای مختلف و همچنین از اشعار خود آورده‌اند.
 

     

 

 

آخرین به‌روز‌رسانی: 14 / 04 / 1394